Pepparbären i rosa som torkade blommor är ett naturligt blickfång! Speciellt i advent är rosapepparn i klasen, arrangerad i mindre vaser, en fantastisk blomsterdekoration till ditt hem, som dessutom håller färgen för alltid och därmed ser fräsch ut. Dekorativ peppar är en mycket populär naturprodukt för varje säsong. Men speciellt i vinterdekorationen bör det inte saknas! – För rosapepparbär hör precis som amaryllis och julstjärnor julen till helt enkelt! De vackra peppargrenarna lämpar sig för en mängd olika dekorativa ändamål, speciellt små filigranarbeten kan göras bra med dem. Den...
Pepparbären i rosa som torkade blommor är ett naturligt blickfång! Speciellt i advent är rosapepparn i klasen, arrangerad i mindre vaser, en fantastisk blomsterdekoration till ditt hem, som dessutom håller färgen för alltid och därmed ser fräsch ut.
Dekorativ peppar är en mycket populär naturprodukt för varje säsong. Men speciellt i vinterdekorationen bör det inte saknas! – För rosapepparbär hör precis som amaryllis och julstjärnor julen till helt enkelt!
De vackra peppargrenarna lämpar sig för en mängd olika dekorativa ändamål, speciellt små filigranarbeten kan göras bra med dem. Den torkade paprikan kan läggas, knytas eller nålas. Dekorera skålar, lyktor, öglor, prydnadstallrikar och mycket mer med den naturliga artikeln. Gör festliga kransar, arrangemang eller girlanger med den vackra torra växten. Du kan även kombinera paprikan fint med andra torra blommor. Också knuten som presentdekoration på presentförpackningar, ger den julklappar på presentbordet ett riktigt snyggt utseende som en original blomsterdekoration ensam eller i kombination med en palm!
Pepparbär i sin naturliga färg ger i alla fall en fin färgklick till en naturlig adventsdekoration. Pepparbären kan alltid användas som en dekorativ gren på en stjälk eller lossna som små dekorativa pärlor.
Den torkade paprikan behåller sin färg permanent och håller sig lika vacker som den är. Färgen kan variera från ljusrosa till mörkare eftersom det är ett naturligt föremål.
Tips: Paprikan i rosa passar inte bara som dekorationskvist till juldekorationer, den kan även användas när som helst på hösten och till värdiga begravningsblommor!
Observera: Det är en naturlig produkt! Detta gör att produkten
utsätts för naturliga fluktuationer och kan avvika från
angivna mått i form, färg, storlek, bredd, längd och diameter! Obs: Tillbehör och prydnadsföremål som visas på produktbilder ingår
inte i leveransen.
Handtagslängd: ca 40–45cm
Diameter på pepparbär: ca 0,5 cm
Färg: naturlig, rosa, brun, grön
Material: naturliga pepparbär, torkade
Antal: Bunt på ca 200g nettovikt
google_translate
Varan är för närvarande slutsåld. Det kan vara så att det kommer att finnas tillgängligt igen senare.